TOP 5 książek przeczytanych w 2018 roku #2

Mam nadzieję, że mieliście już okazję zapoznać się z listą ulubionych książek, którą przygotowała Karolina. Jeśli jednak nie, to koniecznie nadróbcie zaległości (klik). Tymczasem ja zapraszam Was na moją listę książek, które przeczytałam w ubiegłym roku i które absolutnie skradły moje serce!


NUMER 5

A tak sobie zaczniemy od końca, że wzbudzić jakieś napięcie :P Także miejsce piąte w moim ranking ulubionych książek przeczytanych w ubiegłym roku zajmuje "Mroczny duet"! Wspaniała powieść autorstwa Victorii Schwab w Polsce wydana nakładem wydawnictwa We Need Ya. Jest to absolutnie genialna kontynuacja fantastycznego pierwszego tomu, który również miałam okazję przeczytać w tym roku, jednak to właśnie "Mroczny duet" spodobał mi się bardziej. A co konkretnie tak bardzo zapadło mi w pamięć? Po więcej informacji o tej powieści odsyłam Was do recenzji (klik).


NUMER 4

Jeżeli ostatnie miejsce w tym rankingu zajęła tak niesamowita książką, to pewnie zastanawiacie się, co musi znajdować się wyżej. Nie będę trzymać Was dłużej w niepewności - jest to "Kłamczucha" autorstwa E.Lockhart także wydana przez wydawnictwo We Need Ya (wtedy jeszcze jako Czwarta Strona). Jedyna w swoim rodzaju powieść, można powiedzieć, że jest to thriller psychologiczny dla nastoletnich czytelników, w którym przebieg zdarzeń przedstawiany jest od tyłu! Brzmi fantastycznie, prawda? Jeżeli zaciekawił Was ten krótki opis, to z pewnością do przeczytania "Kłamczuchy" przekona Was recenzja. Zapraszam (klik)!


NUMER 3

Recenzji tej powieści na blogu jeszcze nie było. Moja wina. Przepraszam. Powinniście usłyszeć o tak wzruszającej książce, której niezwykły klimat absolutnie rozkocha Was w sobie. Czytając tę powieść autorstwa Martyny Senator czułam, jakbym była w magicznym ogrodzie, pięknym, wiosennym ogrodzie pełnym owoców. Każdy kolejny zjadany przeze mnie owoc był coraz smaczniejszy, tak jak każda kolejna przewracana kartka powieści. Niezwykły "Ósmy kolor tęczy" absolutnie zasługuje na to trzecie miejsce mimo tego, że jest tak bardzo mało znaną powieścią. W tym miejscu chciałabym także podziękować Pani Martynie, która podarowała mi tę niezwykłą powieść razem z autografem. Bardzo dziękuję!


NUMER 2

Cudowna. Nie próbujcie nawet powstrzymywać łez podczas czytania - marny trud. A pustka, którą zostawia po sobie ta powieść jest tak wielka, że żadna, ale to żadna inna książka nie będzie w stanie jej już nigdy wypełnić. Wszystkie pytania pozostają bez odpowiedzi. Jedynie nasze serce na bazie naszej własnej piramidy wartości może na nie odpowiedzieć. "Zapach domów innych ludzi" to wzruszająca, przywracająca wiarę w ludzi powieść autorstwa Bonnie-Sue Hitchcock, której niestety nie ma jeszcze na blogu, ale wkrótce zmieni się to. 


NUMER 1

Nadszedł ten moment! Nawet nie wyobrażacie sobie, jak ciężko było mi wybrać te jedną, jedyną, ulubioną, przeczytaną przeze mnie powieść. Ostatecznie na tym miejscu postanowiłam umieścić krótki, ale bardzo treściwy zbiór opowiadań autorstwa absolutnie genialnej i jedynej w swoim rodzaju Alwyn Hamilton. Mowa tu o "Opowieściach z piasku i morza". Kolejna pozycja, której recenzji nie znajdziecie na tym blogu, ale mam nadzieję, że to również tylko kwestia czasu. 
Nie chcę Wam zbyt dużo mówić o tym cudownym zbiorze. Powiem tylko tyle, że jeśli kochacie Buntowniczkę i cały świat, który jest z nią związany - po przeczytaniu tych opowiadać pokochacie ją kilkukrotnie mocniej. Uwaga! Przygotujcie sobie chusteczki!Oby 2019 rok był jeszcze bogatszy w tak cudowne książki! Szczęśliwego Nowego Roku, Kochani!

Dominika

24 komentarze:

 1. Słyszałam dużo o książce numer 2. Może w najbliższym czasie ją przeczytam

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam nadzieję, że w 2019 roku będzie Ci jeszcze trudniej wybrać TOP 5 przeczytanych lektur ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sama nie wierzę w to co piszę, ale zgadzam się z Tobą! Obym w przyszłym roku miała trudniej :P

   Usuń
 3. Zachęciłyście mnie! Napewno coś wybiore:))

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam książkę numer 2. Była świetna, płakałam jak bobr!

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny post! Zachęcił mnie do przeczytania tych książek.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam książkę, która jest u ciebie numerem jeden! 💕 Uwielbiam Buntowniczkę 💕 jedna z moich ulubionych serii. O miejscu 5 i 6 też słyszałam i mam w planach 😀

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Buntowniczka jest genialna 😄 Zachęcam do przeczytania także innych pozycji!

   Usuń
 7. Muszę nadrobić twoją #1 :) przeczytałam całą trylogię buntiwniczki, a to będzie miłe dopełnienie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Drugą i ostatnią z chęcią przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 9. Każda z tych książek to dla mnie jeszcze otwarta przygoda czytelnicza. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Mroczny duet - Uwielbiam tę serię całym sercem
  Kłamczucha - mnie jakoś nie do końca porwała ;(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja także!
   W moim przypadku przeciwnie - uwielbiam!

   Usuń
 11. Bardzo ciekawy zestaw, pewnie przeczytam coś z tych pozycji:)!

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie czytałam żadnej z tych książek, ale po książkę Alwyn Hamilton pewnie sięgnę, jak przeczytam trzeci tom Buntowniczki :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 LIBRO D&K , Blogger